Révész Sándor: Orbán Balázs igazsága
Orbán Balázs hazaáruló muszkavezető. De nem azért, amit ’56-ról mondott, hanem azért, mert azzal állította párhuzamba Oroszország Ukrajna elleni agressziója után kialakult helyzetet. Vélemény.
Orbán Balázs hazaáruló muszkavezető. De nem azért, amit ’56-ról mondott, hanem azért, mert azzal állította párhuzamba Oroszország Ukrajna elleni agressziója után kialakult helyzetet. Vélemény.
Gyurcsány Ferenc szerint a Fidesz politikai jelszavai – Isten, haza, család – a porban hevernek, Novák Katalin a család, Semjén Zsolt a kereszténység, Orbán Balázs pedig a haza ügyét árulta el. A DK elnöke politikai évadnyitó sajtótájékoztatót tartott.
A Sándor-palota kommunikációs igazgatósága arra hivatkozott, hogy a köztársasági elnök nem politikai aktor.
A korabeli lapok is megírták, hogy Khloyber Oszkár lovag 1933-ban leütött és kirabolt egy öreg pénzbeszedőt, majd miután elfogták, előadta, hogy nem tudja, mi történt.
Az olasz–magyar történész szerint szó sincs politikai hibáról.
A politikai elemző szerint az, hogy a miniszterelnök is reagált már a történtekre, azt mutatja, hogy a Fidesz tisztában van az ügy súlyával.
Itt az idő, hogy a nagy klasszikusokat is hozzáigazítsa a nemzeti pedagóguskar ahhoz a történelemfelfogáshoz, amelyet a magyar kormány politikai igazgatója vázolt fel. A HVG vezető szerkesztője, Dobszay János megkezdte a munkát.
A miniszterelnök politikai igazgatója Orbán Viktor reggeli rádióinterjúja után üzent.
Orbán Viktor két éve arról beszélt, hogy a forradalmat és a szabadságharcot azért vállaltuk, hogy kikényszerítsük a tűzszünetet és a béketárgyalásokat.
A történész szerint akkoriban nem lett volna olyan népszerű, ha politikai tanácsadóként a megadás mellett érvel. És ma sem kéne, hogy az legyen.
Orbán Balázs azt állította nem követné Zelenszkij védekező politikáját, mert óvatosan kell bánni a magyar életekkel. A miniszterelnök rendre intette, szerinte politikai igazgatója is ott lenne a Corvin közben, ha a hazát kéne védeni.
Orbán Balázs akaratlanul is rávilágított a kormány politikájának szégyenletes kétszínűségére, ráadásul egy olyan témában, ami a Fidesz identitásképző narratívájának kellős közepében fekszik – írja a Republikon Intézet vezető elemzője.
A miniszterelnök politikai igazgatója tételesen megtagadta azt, amit Nagy Imre újratemetésén mondott főnöke, Orbán Viktor. Riba István elemzése.
Ha péntek reggel, akkor miniszterelnöki interjú a Kossuth rádión. Ezúttal kihelyezett stúdióból Ohrid városa mellől.
A Tisza Párt elnöke egy 3 és fél perces videóban 11-szer mondta azt, hogy „Orbán Balázs”, és egyszer, hogy „Balázs”, majd távozásra szólította fel a miniszterelnök politikai igazgatóját.
Pontról pontra elemezte a miniszterelnök politikai igazgatójának válaszát az őt ért kritikákra.
A miniszterelnök politikai igazgatója szerint kiforgatták a szavait, bár arra nem válaszol, amivel támadják: hogy a kormány megalkudna-e egy agresszor Oroszországgal.
Kohán Mátyás Lukács evangélistát idézi, hogy Orbán Balázs mondatainak megalapozottságát bizonygassa, amelyet szerinte “az elemi szövegértésre képtelenek” értenek félre.
Az Alaptörvény feltétel nélküli állampolgári kötelességként határozza meg a haza védelmét. Az Alaptörvény expliciten elítéli az 1956-os kollaboránsokat. Ha az országot támadás érné, az Alaptörvény értelmében Orbán Balázs országgyűlési képviselőként szavazhatna a háborús helyzet kinyilvánításáról. Orbán Balázs azt mondta, Zelenszkij elnök helyében ők (a kormány? az Országgyűlés?) valószínűleg nem kezdtek volna emberéleteket követelő védekezésbe az orosz invázió után. Ezt kollaborációnak hívják.
A miniszterelnök politikai igazgatója szerint „56-ból kiindulva mi valószínűleg nem csináltuk volna azt, amit Zelenszkij elnök csinált 2,5 évvel ezelőtt”. A politikai elemző szerint ez a mondat hatalmas hiba.